Barierki drogowe

Co musimy wiedzieć o urządzeniach bezpieczeństwa ruchu drogowego?

Brak kategorii

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne. Dlatego, aby je zapewnić montowane są urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, do których zaliczymy barierki czy progi zwalniające. Czy wyobrażasz sobie podróż bez tych urządzeń?

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – co do nich zaliczamy?

Celem urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz ostrzeganie kierowców o niecodziennych sytuacjach na drodze. Takie urządzenia znajdziemy w sytuacji, kiedy ulice są zwężone, na drodze są roboty drogowe czy zdarzyła się kolizja. Do takich urządzeń zaliczymy lampy ostrzegawcze, pachołki, słupki, lustra oraz progi zwalniające.

Barierki drogowe – zastosowanie i rodzaje

Barierki drogowe spotkać możemy na wielu drogach – nie tylko tych szybkiego ruchu, ale również i tych wiejskich. Barierki spotykane są przy przejściach dla pieszych, przy chodnikach czy przy mostach. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa tym, którzy poruszają się przy ulicach. Do rodzajów barierek zaliczamy:

Norma EN PN 1317 – co o niej warto wiedzieć?

Jakość urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego musi być zachowana. Wybierając takie urządzenia musimy zwrócić uwagę, aby spełniały wszystkie wymagania i posiadały niezbędne atesty. Systemy barier i inne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego muszą być zgodne z normą EN PN 1317. Wiele firm, które oferują takie produkty współpracują z GDDKiA. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują produkty drogowe. Warto wybierać te, które oferują produkty najwyższej jakości.

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego

Firmy, które zajmują się montażem urządzeń BRD

Jest kilka firma, które zajmują się sprzedażą i montażem urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wybierane są te, które zajmują się montażem oznakowania pionowego, ich projektowaniem, produkcją i montażem. Firmy takie powinny być wyposażone w specjalistycznych sprzęt, który nie powoduje utrudnień w ruchu podczas ich montażu. Pracownicy powinni posiadać niezbędne uprawnienia. Montując takie urządzenia prace powinny być odpowiednio zabezpieczone. Można to osiągnąć poprzez stosowanie wysokiej jakości oznakowania tymczasowego oraz ochronnych ubrań roboczych pracowników.