Znalezienie dobrego ortopedy nie raz spędza sen z powiek. Dlaczego? Wielu lekarzy podchodzi do pacjentów szablonowo. A co powiedzieć o nowych metodach leczenia? Wiele z nich jest dużo skuteczniejszych od tych dotychczas stosowanych. Dobry ortopeda Poznań powinien się nimi posługiwać. Jak takiego znaleźć? Jakim nowoczesnym metodom warto się poddać?
Dobry ortopeda Poznań – Jak takiego znaleźć?
Chyba każdy z nas ma chociaż jedno nieprzyjemne doświadczenie z lekarzami. Znalezienie dobrego ortopedy Poznań bywa niełatwe. Jednak nie można się poddawać! Chodzi przecież o nasz układ szkieletowy, a co za tym idzie – ruch. Jak znaleźć dobrego ortopedę? Najlepiej poszperać w Internecie. W tej skarbnicy wiedzy możemy znaleźć informacje na temat prawie każdego ortopedy. W opiniach ludzie piszą, co im się podoba, za co cenią danego lekarza albo dlaczego go nie polecają. Im więcej pozytywnych opinii ma ortopeda, tym większe prawdopodobieństwo, że wizyta u niego będzie satysfakcjonująca. Ale na co jeszcze zwracać uwagę?
Cechy dobrego ortopedy
Dobry ortopeda zawsze powinien mieć cel aby nieść pomoc i ulgę każdemu pacjentowi zmagającemu się z jakimś urazem kończyn górnych lub dolnych. Nieszablonowe, indywidualne podejście do pacjenta wyczujemy od razu. Niezbędnymi cechami, jakie powinien mieć ortopeda są także:
- precyzja,
- umiejętność postawienia trafnych diagnoz,
- dokładność.
Im więcej pacjentów leczył czy operował dany lekarz, tym mniej szans, że jakiś przypadek go zaskoczy lub, że z czymś sobie nie poradzi. Dlatego wybierając ortopedę warto zwracać uwagę na to, jakie ma on doświadczenie w swojej pracy. Kolejną istotną sprawą jest to, czy posługuje się on nowoczesnymi metodami leczenia. Jaka nowoczesna metoda jest ostatnio popularna w ortopedii?
Leczenie komórkami macierzystymi – nowoczesna metoda, która przynosi efekty
Na czym polega leczenie komórkami macierzystymi? Najpierw powiedzmy, czym one są. Są to komórki, które towarzyszą nam przez całe życie. Najwięcej znajduje się ich w naszej tkance tłuszczowej, szpiku kostnym i krwi obwodowej. Mają dwie niesamowite cechy:
- zdolność do powielania – tworzenia własnych kopii,
- możliwość różnicowania się w wyspecjalizowane komórki.
Mogą one zastępować komórki innych uszkodzonych tkanek. Zabieg z wykorzystaniem tych komórek polega na pozyskaniu komórek macierzystych pacjenta z jego tkanki tłuszczowej i wszczepieniu ich w miejsce, które wymaga regeneracji i naprawy tkanki. Pacjenci, którzy mieli taki zabieg nie rzadko wracają do pełni sprawności. Warto postawić na dobrego ortopedę, który wykorzystuje nowoczesne metody takie jak leczenie komórkami macierzystymi.