podolog Barcin

Czym zajmuje się podolog Barcin i kiedy powinniśmy się do niego udać?

Brak kategorii

Z czym kojarzy Ci się wyraz „podolog” Barcin? Jest to specjalista zajmujący się schorzeniami stóp. Co dokładnie robi? Jakie choroby mogą występować na naszych stopach? Powiemy o tym w poniższym artykule.

Czym zajmuje się podolog Barcin?

Jak wspomnieliśmy wyżej, jest to specjalista od naszych stóp. Kobiety myśląc o stopach mają zwykle przed oczami salon kosmetyczny. Jednak dbanie o nasze stopy nie powinno się ograniczać jedynie do pięknych paznokci. Pamiętajmy, że to właśnie stopy noszą nas przez całe życie. Dźwigają ciężar naszego ciała. Choć wydawać by się mogło, że podolog Barcin jest w takim razie lekarzem, to w rzeczywistości jego zawód jest związany z kosmetologią. Niemniej jednak, podolodzy często nawiązują współpracę z dermatologami, chirurgami a nawet diabetologami. Oprócz leczenia schorzeń, o których powiemy w następnym akapicie , zajmuje się on także wykonywaniem masażu stóp czy opatrunku na stopach, doborem odpowiedniej ortezy, a nawet profesjonalnym obcinaniem paznokci. Można się do niego również udać w celu uzyskania profesjonalnej porady dotyczącej pielęgnacji stóp i profilaktyki leczenia chorób z nimi związanych.

podolog Żnin

Jakie choroby leczy podolog Żnin?

Co jako pierwsze przychodzi nam do głowy? Prawdopodobnie grzybica. I słusznie, ale w rzeczywistości zasięg schorzeń, jakimi zajmuje się podolog Żnin jest znacznie większy. Mianowicie:

  • Wrastające paznokcie – wrastanie wewnętrznej krawędzi paznokcia w skórę to bardzo częste schorzenie, wynikające często ze złej pielęgnacji paznokci.
  • Grzybica stóp – Najczęstsza przyczyna wizyt u podologa. Wykrywalność zakażeń stóp jest szczególnie duża w środowiskach osób korzystających ze wspólnych kąpieli i natrysków w internatach, domach studenckich, koszarach, na kempingach.
  • Haluksy – Nabyta deformacja stopy, charakteryzująca się bocznym odchyleniem palucha, który kieruje się w stronę sąsiednich palców. Często spowodowany jest noszeniem ciasnych butów na obcasie.
  • Kurzajki – To potoczna nazwa brodawek, czyli zmian skórnych spowodowanych wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Mają wygląd narośli o grudkowatym charakterze, w odcieniu cielistym, szarawym bądź brązowawym.
  • Stopa cukrzycowa – Powikłanie po cukrzycy objawiające się niedostatecznym ukrwieniem stóp, zmniejszającym wrażliwość bólową i spowalniającym gojenie się ran i owrzodzeń
  • Inne.

Jeśli cierpisz na któreś z wyżej wymienionych schorzeń, nie zwlekaj z wizytą u specjalisty.