jednorazowe pilniki do paznokci

Ile powinny kosztować jednorazowe pilniki do paznokci?  

Brak kategorii

Tak, w dziej szych czasach nawet kupowanie pilników do paznokci boli kieszeń. Co mamy na myśli? Branża beauty nie została pominięta przez inflację. W tym artykule skupimy się głownie na akcesoriach do manicure. Ile powinny kosztować jednorazowe pilniki do paznokci? Z czego są zrobione? Czy opłaca się je kupować?   

Własny salon kosmetyczny w 2022 roku

Nie jest łatwo prowadzić własny salon kosmetyczny. O ile jeszcze 3-4 lata temu nie trudno było mieć większe zyski niż koszty, tak teraz sytuacja się zmieniła. Oczywiście duże, renomowane salony, z których usług korzystają znane gwiazdy mają się dobrze. Ale co zrobić mają te małe, z niedużych miasteczek? Niestety w wielu przypadkach jest to ciągła walka o klientki i wiele stresu. W tym artykule skupimy się głównie na cenach akcesoriów do manicure i pedicure.

pilniki kosmetyczne

Pilniki do paznokci – rodzaje, higiena

Najchętniej wybieranymi pilnikami wciąż pozostają papierowe. Dlaczego? Są one najtańsze i najbardziej dostępne. Poza tym cechują się różnorodnością jeśli chodzi o moc ścieralności – gradację, jak również kształty a nawet… Kolory. Jako ciekawostkę można podać, iż szare, standardowe pilniki wychodzą z mody. Co je zastępuje? Wzory i kolory! W sprzedaży są pilniczki w kwiatki, motylki, panterkę, paski, kropki i inne. Jeśli chodzi o materiał dostępne są również pilniki szklane. Uważane są za najzdrowsze i najdelikatniejsze. Nie zadzierają skórek tak, jak robią to pozostałe pilniczki. Jednak cena nie zachęca, gdy ma się kilkadziesiąt, czy nawet więcej klientek. W sklepach możemy również spotkać pilniki metalowe lub krzemowe. Jednak nie do każdego rodzaju płytki się one nadają.

A jak mają się sprawy z higieną? Czy pilniki powinno się wyrzucać po każdej klientce? Niektóre kosmetyczki zostawiają sobie pilniczki stałych klientek, by nie dawać im za każdym razem innego. Jednak czy to właściwe? Choć zamknięte są w woreczkach, bez innych pilników, to w takim środowisku bardzo szybko rozwijają się drobnoustroje.

Jednorazowe pilniki do paznokci- ceny

Jak już powiedzieliśmy wyżej, najlepiej, aby kosmetyczka kupowała jednorazowe pilniki do paznokci. Zrobione są z papieru. Ile kosztują aktualnie? Cena za jedną sztukę potrafi dobić do ponad dwóch złotych! To bardzo dużo, gdy zamówić trzeba ich w miesiącu nawet 200. A przecież pilniki kosmetyczne to jedne z najtańszych akcesoriów.