Mieszkania na sprzedaż Janikowo

Nowe mieszkania w Janikowie kuszą, ale czy warto tu zamieszkać?

Brak kategorii

Ostatnio wyraźnie widać tendencję deweloperów do inwestowania w niedużych miasteczkach. W tym artykule powiemy, dlaczego inwestycje w dużych miastach nie są już tak opłacalne. Głównym tematem jednak będą mieszkania na sprzedaż Janikowo. Czy warto w nie inwestować? Zapraszamy do lektury.  

Dlaczego małe miasteczka?  

Dlaczego deweloperzy już nie inwestują tak chętnie w dużych miastach, takich jak Poznań, Łódź czy Gniezno? Wpływa na to kilka spraw. Przede wszystkim ceny. Za kupno działki budowlanej w dużym mieście płaci się dużo więcej niż chociażby na obrzeżach, a tym bardziej w małej miejscowości. A przecież pod budowę małego osiedla czy bloku potrzeba dużo miejsca. Kolejna sprawa to same ceny mieszkań. W dużym mieście metr kwadratowy nowego mieszkania potrafi kosztować nawet 10 złotych. Natomiast w małej miejscowości cena spada nawet do 6 zł. Ponieważ ludzie boją się dziś brać aż tak duże kredyty, chętnie wybierają mieszkania na sprzedaż Janikowo, które kosztują mniej. Ale ceny to nie wszystko. Stres, smog, korki – to cechuje większe miejscowości. Inaczej jest w miasteczkach, które za blokami mają pola i łąki. Ludzie dziś szukają spokoju, ciszy, bezpieczeństwa.

mieszkania Janikowo

Mieszkania na sprzedaż Janikowo – Czy się opłacają?  

Czy opłaca się kupić mieszkanie w Janikowie? Jak najbardziej. Dlaczego?  Samo Janikowo położone jest przy malowniczych jeziorach. Wokół jest też wiele pól, łąk, a nawet lasy. Do Inowrocławia jedzie się około 15 minut, podobnie do Barcina i Mogilna. Najbliżej jest do Pakości. W Janikowie znajduje się wiele marketów takich jak Dino, Biedronka, Polo Market czy Delikatesy Maxi. Znajdzie się tu także kilka sklepów odzieżowych. Produkuje się tu meble, a w ogromnych zakładach zlokalizowanych na północy Janikowa sodę kalcynowaną, sól warzoną (mokrą i suchą), kredę kosmetyczną, ditlenek węgla, peklosole, sól medyczną oraz wapno nawozowe. W mieście tym znajduje się także stadion, szkoły, przedszkole. Kursują tu autobusy do pobliskich miejscowości, ale co najważniejsze – jest dworzec PKP. Szybko można się dostać nawet do Poznania. Janikowo to niewielkie miasteczko, dzięki czemu nie trafi się tu na korki czy hałas jeżdżących ciężarówek. Można jednak dostać pracę – jak nie w samym mieście to w pobliskich miejscowościach. Ceny mieszkań są dość przystępne.  Warto się tu osiedlić, szczególnie, że do wybory są jeszcze piękne mieszkania Janikowo w nowym budownictwie.