apartament w centrum Krakowa

Trzy miasta warte zobaczenia w Polsce i panujące w nich ceny

Brak kategorii

Polska to piękny kraj, odwiedzany nawet przez zagranicznych turystów. Jak to mówią „cudze chwalicie, swego nieznanie”. Rzeczywiście, wielu Polaków było w Chorwacji, Grecji, Bułgarii, na Malediwach, w Pradze, Dresden i wielu innych krajach czy miastach, ale nie odwiedzili nigdy naszego Krakowa, Wrocławia czy Gdańska. W tym artykule powiemy o tych trzech miastach. Powiemy także, ile kosztuje apartament w centrum Krakowa, Gdańska czy Wrocławia.

Kraków – Co zobaczyć i jaka cena za apartament w centrum Krakowa?

Kraków to miasto, do którego odwiedzenia nie trzeba jakość szczególnie zachęcać. Każdego roku przybywają tu miliony turystów z całego świata. Najchętniej odwiedzaną częścią miasta jest oczywiście Stare Miasto. Od 1978 roku ta część Krakowa wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rynek tu jest największym w Polsce i jednym z najpiękniejszych w Europie. Warto zobaczyć Kościół Mariacki, którego sklepienie zdobili mistrzowie polskiego malarstwa tacy jak Jan Matejko, Józef Mehoffer i Stanisław Wyspiański. Nie da się także pominąć sukiennic. Kolejne to Barbakan, Brama Floriańska i resztki murów miejskich z basztami. I tak naprawdę wymieniać można jeszcze wiele.

Żeby zwiedzić stolicę małopolski wiele osób decyduje się rezerwować apartament w centrum Krakowa. Ile średnio kosztują apartamenty Kraków centrum? Ceny za trzy noce dla dwóch dorosłych w sezonie letnim zaczynają się zwykle od 600 złotych. Mówimy oczywiście o apartamentach, czyli nieco wyższym standardzie niż tanie hotele.

apartamenty kraków centrum

Wrocław

Kolejnym pięknym miastem jest Wrocław. Mówi się, ze to miasto mostów. Dlaczego? Ponieważ znajduje się tu ponad sto mostów i kładek. Jednym z najpopularniejszych jest most Tumski, który  oplatają dziesiątki kłódek „wiecznej miłości”. Bezcennymi zabytkami są tu gotycka katedra św. Jana Chrzciciela, dwukondygnacyjna, ceglana kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja oraz Muzeum Archidiecezjalne. Rynek staromiejski, który w idealny sposób łączy zabytkowe renesansowe i manierystyczne kamieniczki ze swobodnymi rekonstrukcjami powojennymi jest jednym z największych na kontynencie. Ceny nie są niższe niż w Krakowie. Można by rzec, że tu apartamenty zaczynają się od 700 złotych.

Gdańsk

Przede wszystkim niezliczone, kolorowe kamienice – to najpiękniejsza wizytówka Gdańska. Ponadto można się tu wybrać na niezapomniany spacer wzdłuż Motławy, podziwiając przy tym zabytki, takie jak stary portowy gdański żuraw. Oczywiście atrakcji tu bez liku, a ilość i różnorodność restauracji zadowoli każdego smakosza. Ile kosztują apartamenty dla dwóch osób na trzy noce w centrum Gdańska? Znajdzie się coś za 600 złotych, jednak prawdopodobnie na niższym poziomie niż za tą samą kwotę w Krakowie.