Ubezpieczenia Warta

Ubezpieczenia Grodzisk Wielkopolski – Jak wybrać dobrą ubezpieczalnię?

Brak kategorii

Coraz więcej osób decyduje się na wykupienie dodatkowych ubezpieczeń. Niestety nie zawsze trafiamy na odpowiednie osoby i często przepłacamy za ubezpieczenie lub wybieramy takie, po którym nie otrzymamy ani złotówki, jeśli coś niefortunnego nam się przytrafi. Jak szukać dobrej ubezpieczalni? Jakie ubezpieczenie warto wybrać? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Ubezpieczenia, jakie wybierać?

każdy z nas ma prawo do ubezpieczenia Grodzisk Wielkopolski. Zakres ubezpieczenia OC regulowany jest ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu każdy, kto podejmuje się ubezpieczenia zostaje objęty taką samą ochroną, bez względu na towarzystwo, które wybierze. Niestety wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych ustala sobie bardzo wygórowane ceny, warto unikać wysokich cen i selekcjonować oferty. Oprócz zwykłego ubezpieczenia OC możemy jeszcze wybrać:

  • Autocasco – ubezpieczenie gwarantujące wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia samochodu z własnej winy, kradzieży pojazdu oraz w przypadku zniszczenia auta w wyniku działania żywiołów.
  • Assistance – ubezpieczenie zapewniające usługi w razie wypadku lub awarii samochodu.
  • NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które obejmuje ochroną życie i zdrowie kierowcy oraz jego pasażerów.
  • Ochrona szyb lub opon – dodatkowe zabezpieczenie określonych elementów pojazdu.
  • Zielona Karta – to odpowiednik ubezpieczenia OC, wymagany podczas podróży samochodem do krajów takich jak Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Rosja, Czarnogóra, Tunezja, Turcja, Ukraina.
Ubezpieczenia Grodzisk Wielkopolski

Jak wybrać dobrą ubezpieczalnię?

Warto poszukać agencji ubezpieczeniowej, która będzie oferowała ubezpieczenia Warta od przynajmniej kilkunastu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Dlaczego? Tylko wtedy agencja jest w stanie wybrać dla nas najkorzystniejszą, a jednocześnie dobrze wyposażoną ofertę. Jeśli zgodzimy się na pierwsze lepsze ubezpieczenie – możemy być pewni, że będziemy przepłacać.