cięcie strumieniem wody

Cięcie strumieniem wody, laserem i tak dalej – Przyszłość obróbki

Brak kategorii

Technika się cały czas rozwija. Zmieniają się metody obróbki metalu. Do niedawna do każdego materiału potrzebny był człowiek. Dziś technika w dużej mierze pozwala na zastąpienie ludzi maszynami  CNC. O co dokładnie chodzi? Na czym polega cięcie strumieniem wody lub cięcie laserem?

Czy maszyny CNC to przyszłość obróbki?  

Dlaczego wokół maszyn CNC zrobiło się w ostatnim czasie tak duże poruszenie? Przede wszystkim jest to niezwykle precyzyjna metoda obróbki materiałów. Jej dokładność znacznie przewyższa dotychczasowe metody. Maszyny CNC to z angielskiego komputerowo sterowane maszyny numeryczne. Co to znaczy w praktyce? Dzięki nim nie jest konieczne ręczne obrabianie każdego elementu. Wystarczy stworzyć wzór, raz zaprogramować maszynę i reszta dzieje się sama. Tym sposobem obrabiane materiały nie tylko są idealnie wykończone, ale także można obrabiać ich wiele jednocześnie.  

Frezowanie, cięcie strumieniem wody, toczenie… 

Jakie usługi, które do niedawna wykonywało się ręcznie dziś zastępują maszyny CNC?

  • Cięcie laserem  – W przypadku cięcia laserowego czynnikiem tnącym jest gorący promień lasera oraz gaz techniczny o dużej czystości.
  • Frezowanie – jeden z rodzajów obróbki skrawaniem.
  • Toczenie CNC Poznań – Charakteryzuje się niezwykłą precyzją i powtarzalnością wykonanych części. Zaprogramowana maszyna podczas obróbki wytwarza części w sposób cykliczny.
  • Wytyczanie otworów.
  • Cięcie strumieniem wody – Cięcie wodą to innowacyjna technologia wykorzystująca strumień wody o ekstremalnie wysokim ciśnieniu w celu przecięcia wszelkiego rodzaju materiału.
  • Inne.
cięcie wodą

Jedna osoba, tysiące materiałów

Każdemu zależy na czasie, a także oszczędzaniu pieniędzy, szczególnie przy dzisiejszych cenach. Dlatego konwencjonalne metody obróbki materiałów odchodzą w zapomnienie, a zastępują je usługi CNC. Do obsługi maszyn komputerowo sterowanych wystarczy tak naprawdę jedna osoba, która musi wprowadzić wzór, ustawić i to wszystko. Reszta dzieje się sama.