Co powinien posiadać dobry program do księgowania?

program do księgowania

Nie da się ukryć, że programy do prowadzenia samodzielnej księgowości online zaczynają przeżywać swój renesans. Powoli zdają się wypierać tradycyjnych księgowych swoją wszechstronnością, mobilnością i wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Jednak nie każde narzędzie będzie godne naszej uwagi jako przedsiębiorców. Na jakie więc funkcje – poza podstawowymi – należy zwracać uwagę, decydując się na pracę na jednym z nich?

Okazuje się, że zawód księgowego może w najbliższych latach przeżywać spore załamanie. Świadomość małych przedsiębiorców wzrasta i coraz częściej decydują się oni na samodzielne prowadzenie księgowości przy użyciu specjalnych do tego programów. I o ile takie rozwiązanie jest naprawdę opłacalne i potrzebne, o tyle nie każdy program będzie nadawał się do tego, by w sposób kompletny i całościowy pomóc nam ogarnąć finansowe sprawy naszej firmy.

Dobre narzędzie do księgowania powinno bowiem wychodzić ponad minimum i posiadać funkcje znacznie przewyższające standardowe propozycje. Takim programem jest Taxomatic (https://www.taxomatic.pl), który pojawił się niedawno, ale swoją ceną oraz kompletnością dostępnych opcji przewyższa inne narzędzia do księgowania online. Na jakie funkcje dodatkowe postawili jego twórcy?

Tworzenie różnorodnych baz danych

podatkiDzięki opcji tworzenia baz danych dla Pracowników, Kontrahentów, a nawet Towarów i usług, Taxomatic zjednał sobie sporą część przedsiębiorców, którzy zmęczeni są już ręcznym wpisywaniem do faktur wszystkich potrzebnych informacji. Dziś – kiedy czas liczy się w zyskach – manualne wypisywanie faktur to ogromne marnotrawstwo. Jeśli jednak program, który wybierzemy, będzie oferował stworzenie zakładek z konkretnymi i dokładnymi informacjami o wszystkim, czego potrzebujemy, możemy mieć pewność, że zaoszczędzimy sporo godzin i będziemy mogli wykorzystać je w pożyteczniejszy sposób.

Analizowanie, raportowanie i prognozowanie

Mimo że w małych firmach zwykle nie zatrudnia się analityków finansowych, to możliwość zapoznania się z obecnymi raportami z naszych działań czy też przeanalizowanie ubiegłych miesięcy w naszej firmie może okazać się sprawą bardzo ważną i przydatną. Dzięki obserwowaniu na bieżąco tendencji finansowych w firmie będziemy mogli zapobiegać potencjalnym spadkom. Wzrośnie również nasza świadomość wydatków i przychodów. Dodatkowo program zaprognozuje dla nas wysokość podatków, jakie będziemy musieli uiścić.