Jacuzzi ogrodowe

Czy warto mieć własny ogród zimowy?

Brak kategorii

Stworzenie takiego ogrodu to marzenie praktycznie każdego. Jest to bardzo efektowne i przyjazne miejsce dla całej rodziny. Mimo tego, że zainwestowanie w taki ogród jest bardzo kosztowne i czasochłonne, sprawdzamy, czy warto. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Ogród zimowy

Zaczynając artykuł warto byłoby wspomnieć, czym tak naprawdę jest ogród zimowy. Najczęściej jest to szklana konstrukcja, która wykonana jest na szkielecie drewnianym lub stalowym. Obecnie najczęściej wybierane są konstrukcje stalowe, ponieważ idealnie wkomponują się w trendy. Ogród zimowy to nie jest szklarnia, ale jak najbardziej można w nim hodować rośliny. Możemy stworzyć w nim całkowicie inny klimat od tego, który panuje na zewnątrz. Najczęściej właściciele wybierają raczej klimaty tropikalne. Czy jest to miejsce tylko dla roślin? Nic bardziej mylnego! Jego główna funkcja to także wypoczynek i relaks.

Wyróżniamy dwa podstawowe typu ogrodów zimowych: ciepłe i zimne. Zimne ogrody zimowe są jednak rzadziej spotykane, gdyż niska temperatura nie zachęca do spędzania w nich czasu, natomiast w ciepłych można urządzić np. dodatkowy salon i cieszyć się bliskością natury nawet w okresie najmroźniejszych miesięcy miejsce SPA.

Jacuzzi

Jacuzzi zimowe

Coraz więcej osób decyduje się na połączenie ogrodu zimowego w strefę SPA, decydując się na jacuzzi ogrodowe. Czy jest to dobry pomysł? Jak najbardziej. Dzięki temu możemy organizować imprezy w jacuzzi nawet zimą. Poza tym gorące kąpiele z widokiem na padający śnieg, to z pewnością coś niesamowitego.

Jak umiejscowić ogród zimowy?

Najlepsza opcja będzie wtedy, kiedy ogród będzie miał wejście bezpośrednio z ogrodu oraz domu. Korzystanie z niego będzie wtedy bezproblemowe, niezależnie od pory roku. Warto pamiętać, że dobrze zaprojektowany ogród zimowy może wpłynąć na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu, co daje nam dodatkową motywację na zbudowanie go. Ostatnim ważnym aspektem będzie oświetlenie ogrodu, wybierajmy miejsca jasne, na które najdłużej padają promienie słoneczne.