Etapy wykończenia mieszkania

Jakie etapy obejmuje wykończenie nowego mieszkania? Czy jest to proces czasochłonny?

Etap I – zmiany w konstrukcji

Jeśli pragniemy dokonać zmian konstrukcyjnych, np. układu gniazdek, wejść internetowych, połączeń trójfazowych, zadbajmy o to na samym początku. Lokal można sprawdzić z pomocą eksperta, który wypatrzy niedociągnięcia. To pozwoli uniknąć niepotrzebnych problemów związanych z dalszymi etapami prac wykończenia mieszkania pod klucz.

Etap II – drzwi i podłogi

Kolejnym etapem jest wygładzanie ścian, nakładanie paneli i kafelek, także w łazience i kuchni. Łazienka musi mieć szczelne podłoże, żeby wilgoć nie wsiąkała w ściany. Kolejnymi pracami są wstawianie ościeżnic i drzwi wewnętrznych. Kafelki powinny być harmonijne z całym pomieszczeniem, natomiast drzwi warto wybrać w podobnym stylu. To pozwoli zapobiec wpadkom aranżacyjnym i cieszyć się pięknym dobraniem stylistycznym.

Etap III – malowanie oraz montaż wyposażenia

Wykończenia wnętrz wiążą się z malowaniem ścian i sufitów. Warto zastosować grunt wzmacniający podłoże, skorzystać z dobrych jakościowo farb, nie ulegających zabrudzeniom. Jeśli nie mamy czasu na samodzielne malowanie, możemy skorzystać z ekipy remontowej, która w szybki i dokładny sposób zadba także o inne etapy wykończenia. Po zakończeniu czeka nas oświetlenie pomieszczeń. Umeblowanie mieszkania szafkami i meblami może być uzupełnione oświetleniem LED. Dokładne plany pozwolą oszczędzić czas i zadbać o prawidłowe wykończenie mieszkania, a także funkcjonalność i ciekawy styl.

Etap IV – dodatki dekoracyjne

W ostatnim etapie warto zadbać o urozmaicenie wnętrza pięknymi zasłonami, eleganckimi żyrandolami, efektownymi obrazami na ścianach i innymi dekoracjami zależnymi od gustu mieszkańców. Dekoracje nie powinny być za bardzo przytłaczające, warto postawić na minimalizm, który jest niezwykle modny. To pozwoli optycznie powiększyć wnętrze, nadając mu odpowiedniego stylu.

Wykończenia wnętrz trwają kilka tygodni, a nawet miesięcy. Warto uzbroić się w cierpliwość lub wynająć do tego profesjonalną firmę jak np. BB Construction, gdyż zadowalający efekt końcowy będzie dla nas najlepszą nagrodą. Mieszkania od dewelopera cieszą się coraz większy uznaniem – ludzie stawiają na nowoczesność i wolą po swojemu zaaranżować wnętrze praktycznie od zera. Niezbędne jest dokładne rozplanowanie kosztów i prac, aby dostosować je do własnych możliwości i oczekiwań. Inwestycja w mieszkanie jest ważnym etapem w życiu każdego człowieka. W tym przypadku pomocne okażą się kredyty bankowe, gdyż bez dużego zastrzyku gotówki możemy nie podołać finansowo.