Jak oszacować wartość posiadanych pieniędzy – internetowe kalkulatory walut i inne sposoby sprawdzania

Chyba każdemu zdarzyła się sytuacja, która pozostawiła po sobie nadmiar obcej waluty w portfelu. W takiej chwili nie sposób nie zastanawiać się, jaka właściwie jest wartość pieniędzy, które trzymamy w ręce. O ile w przypadku niewielkich sum nie będzie to miało ogromnego znaczenia, to kiedy rozmawiamy o większej ilości pieniądza, sprawdzanie kursu waluty w różnych miejscach może się opłacać. Gdzie to robić? O tym poniżej!

Sprawdzanie wartości walut w obiektach stacjonarnych

Jedną z największych wad obiektów stacjonarnych jest to, że są… stacjonarne. Oznacza to, że każda próba sprawdzenia aktualnego kursu waluty wymaga wycieczki, czasami całkiem niemałej. Może się okazać, że już samo znalezienie kantoru czy banku może być niemałym wyzwaniem.

Do tego należy wiedzieć, że oba rodzaje usługodawców będą oferować raczej niekorzystne dla klienta kursy walut. Korzystanie z tego sposobu sprawdzania wartości obcych pieniędzy jest raczej kiepskie i powinno się na niego decydować tylko w przypadku posiadania niewielkiej ilości waluty oraz chęci jej natychmiastowej wymiany na miejscu.

Kalkulatory walut online

Korzystanie z internetowych kalkulatorów walut to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Po pierwsze: informację zwrotną otrzymuje się natychmiastowo. Po drugie: nie trzeba nigdzie chodzić. Po trzecie: kursy będą bardziej obiektywne, a więc lepiej wskażą, ile tak naprawdę pieniędzy będzie można uzyskać, decydując się na wymianę waluty. Opcja pozwala dobrze zapoznać się z obowiązującymi w danym dniu stawkami, co przydatne jest również dla osób, które po prostu śledzą wartości różnych jednostek monetarnych.

Problemy związane z tym sposobem sprawdzania to natomiast: brak bezpośredniej możliwości zawarcia transakcji i konieczność znalezienia stacjonarnej placówki.

Walutowe kalkulatory w kantorach internetowych

W przypadku, gdy dysponujemy sporą ilością obcej waluty oraz kontem walutowym, najlepszym sposobem na sprawdzenie kursu (a także późniejszą wymianę) bez wątpienia będzie skorzystanie z usług kantoru internetowego. Wirtualne platformy oferują najkorzystniejsze stawki, a do tego pozwalają pozyskać pieniądze znacznie szybciej niż inne opcje (polecamy np: https://www.dobrykantor.pl/kalkulator-walut.html).

Co ciekawe – kursy w serwisach online aktualizowane są w czasie rzeczywistym, a więc dają możliwość wyboru optymalnego momentu dokonania transakcji.

Podsumowanie

Sposób sprawdzania kursu walut powinien zależeć od celu wymiany oraz ilości pieniędzy, którą dysponujemy. W większości przypadków najlepszym wyjściem będzie jednak korzystanie z kalkulatorów internetowych.