Gazownik Warszawa Praga Południe

Jak poradzić sobie z awarią gazu?

Brak kategorii

Żadnej awarii związanej z gazem nie można bagatelizować. Wyciek czy nieszczelność instalacji to sytuacja, która zagraża nie tylko naszemu zdrowiu, ale również i życiu. Co zrobić w sytuacji awarii? Z czyjej pomocy skorzystać?

Ulatnianie gazu – co zrobić, kiedy poczujemy gaz?

Posiadając instalację gazową, może dojść do ulatniania się gazu. Gazownice często do gazu dodają specyficzną woń, aby można było wyczuć gaz. Kiedy go poczujemy, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Oto one:

  1. Nie włączaj światła.
  2. Nie zapalaj zapałek ani zapalniczki.
  3. Zamknij główny zawór gazu.
  4. Otwórz wszystkie drzwi  i okna.
  5. Zadzwoń po pogotowie gazowe.

Gazownia Warszawa – dlaczego należy ją wezwać?

W przypadku awarii gazu konieczne jest wezwanie gazowni. Dlaczego? Nie tylko gazownicy zlokalizują problem, ale również naprawią instalacje i sprawdzą, czy istnieje jeszcze jakieś niebezpieczeństwo. Gazownicy działają w oparciu o wszelkie normy bezpieczeństwa, z wykorzystaniem najlepszej jakości czujników i sprzętów. Zagwarantowanie bezpieczeństwa nie tylko sobie, ale również i sąsiadom jest bardzo ważne. Naprawa instalacji gazowej na własną rękę nie jest dobrym pomysłem!

Gazownik Warszawa Praga Południe – od czego zależy cena?

Wezwanie gazownika, w przypadku zagrożenia zdrowia i życia jest zazwyczaj bezpłatne. Jeśli natomiast korzystamy  usług prywatnej firmy, to każda z nich może dysponować własnym cennikiem. w tym przypadku warto na wstępie zapytać o cenę usług. Często współpracując z prywatną firmą, pogotowie gazowe jest w darmowe.

Nie należy bagatelizować żadnych awarii gazowych. Jest to bardzo niebezpieczne nie tylko dla nas, ale również i dla naszych sąsiadów. W celu uniknięcia awarii, warto jest co roku robić przegląd instalacji gazowej. Każdy z domowników powinien wiedzieć, gdzie znajduje się zawór od gazu. Dzięki temu, jeżeli będziemy wyczuwali ulatniający się gaz, to w ciemności każdy z domowników będzie mógł znaleźć zawór. Każdy z mieszkańców powinien wiedzieć, jak zachować się w przypadku wystąpienia awarii gazu.