groby

Nagrobek – ostatni pomnik dla bliskich

Brak kategorii

Wybór nagrobka jest istotnym elementem dla wielu ludzi – często też etapem bardzo trudnym, następującym świeżo po utracie kogoś bliskiego. Na jaki nagrobek się zdecydować? Dobre firmy kamieniarskie z pewnością ułatwią wybór!

Nagrobki – moda? Klasyka?

Wbrew pozorom, stylistyka nagrobków jest zmienna i można w pewnym sensie nazwać ją modą. Cmentarze obfitują w różnorodne pomniki, które powstają w różnych latach. Obecnie najwięcej pomników tworzy się w nurcie nowoczesnym, wykorzystując nowe technologie oraz naturalne surowce, które są niezwykle trwałe. Naturalny kamień to kompozycja wielu barw, każdy więc odnajdzie kolor odpowiadający jego potrzebom. Najlepsze firmy kamieniarskie oferują nagrobki nowoczesne, artystyczne lub minimalistyczne, np. nagrobki granitowe z Kórnika

Nowoczesne nagrobki, czyli jakie?

Styl budowania nagrobków zmienia się z upływem lat. Chcąc stworzyć spójną kompozycję z otaczającymi grób pomnikami, wcale nie zdecydujemy się na nowoczesny wzór nagrobka – każdy kamieniarz zrozumie to i doradzi styl pomnika, który będzie najlepiej wyglądał i będzie eleganckim oddaniem hołdu zmarłemu. Jeśli jednak otoczenie nie ma znaczenia dla klienta bądź nagrobek będzie stał na nowej części cmentarza, warto wiedzieć, jakie trendy są obecnie popularne. Nowoczesne nagrobki to stylowe kompozycje, pozbawione zbędnych ozdób, w prostych bryłach, minimalistyczne i eleganckie. Cechy nowoczesnego kamieniarstwa to:

– proste krawędzie i minimalizm zdobień,

– napisy na płytach, stworzone dzięki nowoczesnym technologiom w zakładach, np. wśród nagrobków granitowych Bnin,

– spójna kolorystyka, dominują kolory szare, brązy, czernie,

– materiał do stworzenia pomnika – granit, który jest wytrzymały, odporny na zarysowania i warunki atmosferyczne, łatwy do czyszczenia. 

nagrobek granitowy

Nagrobki granitowe – czy warto stawiać na nowoczesność?

Zdecydowanie! Jeśli wybierzemy ofertę dobrego zakładu i poszukamy nagrobków granitowych np. w Kórniku, odnajdziemy piękne kompozycje, które okażą się ponadczasowe. Warto zwrócić uwagę, że wybierając granitowy nagrobek Bnin, decydujemy się na wyjątkowo trwałą inwestycję, która bez wielkiego wysiłku przez lata zachwycać będzie pięknem i elegancją. Nie zniszczą jej warunki atmosferyczne ani upływ czasu – jest to więc inwestycja na lata. Czy warto projektować nowoczesne nagrobki granitowe w Kórniku? Kwestia gustu! Jeśli nowoczesne, minimalistyczne tablice nie odpowiadają stylowi klienta lub zmarłego, zakład kamieniarski z pewnością zaproponuje odpowiedni projekt.