Najczęstsze błędy w prowadzeniu firmy

odpowiednie negocjacje

Wydaje się nam, że założenie firmy nie było tak proste, jak teraz. Dziś w krótkim czasie możemy zmienić się ze zwykłego klienta, w prężnie działającego przedsiębiorcę. Nie oznacza to jednak, że każdemu wychodzi to bezbłędnie. Mimo tak wielu dostępnych informacji, sporej ilości z nas zdarza się popełniać wciąż te same błędy! Dziś właśnie skupimy się tych, które nadal się powtarzają i pomożemy wam w ich uniknięciu.

Przygotuj się

Dziś dochodzi do tego, że nasze czyny nie są poprzedzane żadną analizą ani przygotowaniami, mogących dać nam przewagę już na pierwszych etapach funkcjonowania. Poważny przedsiębiorca potrzebuje odpowiedniego finansowania. Kilka pierwszych miesięcy może być naprawdę trudne, gdyż zyski będą kompletnie nieadekwatne do pieniędzy i pracy włożonych w naszą firmę. Właśnie dlatego, jeżeli nie posiadamy żadnego dofinansowania z funduszy, warto nie porzucać jeszcze pracy na etacie. W ten sposób będziemy mogli przeznaczyć choć trochę z naszej wypłaty na organiczny rozwój firmy.

prowadzenie firmy

Czy to się opłaca?

Skoro już rozmawiamy o zyskach, to warto wspomnieć o tym, aby nasz pomysł na biznes miał sens ekonomiczny. Przecież zakładamy firmę po to, aby nasz portfel napełniał się gotówką! Być może bardzo niszowa branża jak odławianie gupików jest bardzo intratnym biznesem gdzieś w krajach Afryki, jednak jeżeli nie istnieje zapotrzebowanie na taki produkt, to nie ma on racji bytu w warunkach polskich. Właśnie dlatego przed rozkręcaniem jakiegokolwiek biznesu, nie obędzie się bez szeroko zakrojonych badań rynkowych.

Nie poddawaj się

Wiecie, ile czeka się na pierwsze poważne sukcesy w prowadzeniu firmy? Nawet kilka lat. Właśnie dlatego tak ważne staje się niepoddawanie po początkowych porażkach. Każdy błąd to świetna okazja do wyciągnięcia wartościowych wniosków, które można przekuć na kolejne zwycięstwa. To naprawdę normalne! Nawet największych przedsiębiorców dotykały najróżniejsze problemy, jednak tych, którzy osiągnęli sukces, nie złamało nic!

analiza błedów

Podsumowanie

Popełnianie błędów biznesowych to normalna sprawa, gdyż sam biznes to pewna gra pełna wzlotów i upadków. Niektóre z nich mogą być jednak spokojnie pomięte, gdy tylko się do nich przygotujemy! Na co czekasz? Mamy tylko nadzieję, że nie napotkasz na te błędy!