przedszkola niepubliczne Gniezno

Czy przedszkola prywatne są lepsze od publicznych?

Brak kategorii

Wielu rodziców stoi przed poważną decyzją, jaką jest wybór przedszkola dla ich dziecka. Pierwszą kwestią, jaką trzeba ustalić, to rodzaj placówki – do wyboru mamy przedszkola niepubliczne Gniezno i te publiczne. W tym artykule zestawimy ze sobą te możliwości. Zapraszamy do lektury.

Przedszkola niepubliczne Gniezno

Wiele osób uważa, że prywatne przedszkola są zdecydowanie lepsze od placówek publicznych. Czy to prawda? Tak naprawdę trudno jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć. Pod uwagę należy wziąć kilka spraw. Po pierwsze – wyposażenie. Rzeczywiście nierzadko jakby porównać wyposażenie przedszkola prywatnego i publicznego to przedszkola niepubliczne Gniezno wypadają lepiej. Znajdzie się tam nowsze meble, zabawki, gry, kolorowanki, prawdopodobnie ściany będą częściej odmalowywane i tak dalej. Jednak są to rzeczy, na które większą uwagę zwracają dorośli, a nie dzieci. Jednak inaczej sprawy się mają, jeśli dziecko jest niepełnosprawne fizycznie lup cierpi z powodu upośledzenia umysłowego. Wtedy łatwiej znaleźć przystosowane przedszkole z wykwalifikowaną kadrą wśród placówek prywatnych.

Przedszkola publiczne

Większość dzieci uczęszcza do placówek publicznych, ponieważ są one znacznie tańsze. Czy są gorsze? Niekoniecznie. Dziś normy nie pozwalają na utrzymywanie placówek przeznaczonych do rozwoju dzieci w złym stanie. Oczywiście kwestia remontu jest dość kontrowersyjna, jednak pewne jest jedno – stan budynku, pomieszczeń nie może w żaden sposób zagrażać życiu i zdrowiu dzieci i dorosłych. Dawniej praktycznie nie było takiego czegoś jak niepubliczne przedszkola Gniezno, a dzieci były szczęśliwe.

przedszkola Gniezno

Jak wybrać?

Zanim podejmiesz decyzję poznaj kilka miejsc. Porozmawiaj z przedszkolankami, rodzicami, poczytaj opinie w Internecie.  Zastanów się, czy dane przedszkole nie jest za daleko od twojego domu, czy zdążysz odbierać swoją pociechę na czas. Zdecydowanie warto zapisać malucha do przedszkola. Badania dowodzą, że pięcioletnie dzieci, które od roku chodzą do przedszkola są bardziej odważne, lepiej mówią i potrafią nawiązywać znajomości znacznie szybciej niż te, które do przedszkola nie uczęszczają.