Dom opieki Toruń

Dom Opieki Toruń – Dlaczego warto?

Brak kategorii

Domy spokojnej starości z reguły nie są chętnie odwiedzanymi i uczęszczanymi miejscami. Bynajmniej było tak jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie domu starości oferują nam naprawdę wyśmienite warunki, na które nawet uparci seniorzy się zgadzają. Przeczytaj dalsza cześć i dowiedz się, dlaczego warto.

Domy spokojnej starości – zalety

Starsze osoby często potrzebują nie tylko pomocy w codziennych czynnościach, ale przede wszystkim całodobowej opieki i uwagi. Właśnie dlatego powstały domy opieki Toruń. Takie ośrodki dzielą się na publiczne i prywatne. Prywatne domy spokojnej starości Toruń są częściej wybierane, ponieważ mimo wyższych cen, opieka jest lepsza, opiekunowie są bardziej doświadczeni, a sam ośrodek posiada więcej środków na ewentualną renowację. Co jeszcze oferują nam takie ośrodki?

  • regularne kontrole stanu zdrowia,
  • badania przeprowadzane na bieżąco,
  • natychmiastowe interwencje,
  • bieżącą pomoc,
  • towarzystwo rówieśników,
  • komfortowe warunki pobytu,
  • rehabilitacje,
  • pomoc psychologów.
Dom spokojnej starości Toruń

Zapewnione atrakcje, gry, zabawy, ćwiczenia, a przede wszystkim integracja z innymi uczestnikami, jest czymś, czego nie jesteśmy w stanie zaoferować w żadnym domu czy rodzinie. Domy opieki są naprawdę świetnym pomysłem dla osób starszych.

Jaki pobyt warto wybrać?

W praktycznie wszystkich ośrodkach spokojnej starości można skorzystać z pobytów całodobowych lub dziennych. Na które lepiej się zdecydować? Jeśli masz możliwość opiekowania się seniorem w godzinach popołudniowych, a wiesz, że poradzi sobie, kiedy jesteś w pracy – nie musisz korzystać z takiej pomocy. Natomiast jeśli senior nie jest w stanie sobie sam poradzić, możesz wybrać dla niego pobyt całodobowy lub dzienny, w zależności od tego, jak pracujesz. W przypadku pobytu całodobowego senior otrzymuje własny pokój z łazienką, wyżywienie i całodobową opiekę, a w przypadku pobytu dziennego otrzymuje opiekę w określonych godzinach, oczywiście z wyżywieniem.

Przed ostateczną decyzją radzimy sprawdzić kilka ofert, aby wybrać tę najkorzystniejszą.